আসাম TET নিয়োগ 2024: 1750 টি DEE আপাৰ প্ৰাইমেৰী শিক্ষকৰ শূন্যস্থান

পদৰ নামবয়স সীমাশূন্যস্থানৰ সংখ্যাচাকৰিৰ প্ৰকাৰঅফিচিয়েল ওয়েবছাইট
সহায়ক শিক্ষক, বিজ্ঞান শিক্ষক আৰু হিন্দী শিক্ষক18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ পৰ্যন্ত1750আসাম সৰকাৰী চাকৰিDEE, আসাম

আসাম TET বিৱৰণ

পদৰ নাম: আসাম TET নিয়োগ 2024 অধীনস্থিত উচ্চ প্ৰাইমেৰী শিক্ষক পদ

যোগ্যতা: বিশেষ শিক্ষাশাস্ত্র বা এটিএট (আসাম শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষা) অথবা কেন্দ্ৰীয় শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষা (উচ্চ প্ৰাইমেৰী স্কুলৰ বাবে) পাছ কৰা আবশ্যক। উম্মোচন পৰীক্ষাৰ (এটিএট/সিটেট) সকলৰ পৰা প্ৰাৰম্ভিক আৰু দ্বিতীয় বৰ্ষৰ মাৰ্কশীট আৰু প্ৰমাণপত্ৰ মিলি অথবাৱশ্যক।

যোগ্যতা: প্ৰাথমিক বা উচ্চ প্ৰাইমেৰী শিক্ষাৰ বাবে ATET/CTET পাৰ কৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ পৰা উম্মোচন পৰীক্ষাৰ (ATET আৰু CTET) ভাষা I অথবা ভাষা II সময় তালিমৰ মাধ্যম যে স্কুলত সোধাৰ ইচ্ছা আছে, তাত মিল কৰা আৱশ্যক।

বয়স সীমা: প্ৰাৰম্ভিক প্ৰণালীত 1 জানুৱাৰী 2023 চনৰ পৰা 18 বছৰৰ পৰা 40 বছৰ পৰ্যন্ত।

বেৱজনীয় দৰমহা: উচ্চ বয়স সন্তোষ কৰাৰ বাবে নিম্নলিখিত সুবিধা উপলব্ধ।

Assam TET Primary Teacher Recruitment
  • OBC/MOBC: 3 বছৰ
  • সাড়াং জনজাতি: 5 বছৰ
  • অসম জনজাতি: 5 বছৰ
  • সেনা সেবাৱী: 2 বছৰ
  • PwD: 10 বছৰ

ছোট পৰিবাৰ নৰ্মস: 2021 চনৰ 1 জানুৱাৰী বাবে এজন ব্যক্তি যি এজন অথবা একাধিক সাথৰ জীৱিকাৰ্যৰ পৰা দুটা বুৱা শিশু পৰি তেনে পৰীক্ষাৰ বাবে যোগ্য নহয়। এই নীতি অনুসৰণ কৰি নিৰ্ধাৰণ কৰা ব্যক্তি নিৰ্ধাৰণৰ বাবে যোগ্য নহয়।

কি পৰিশ্রী: এই নিয়োগৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ আগ্ৰহী আৰু যোগ্য পৰা সকলো পৰীক্ষাৰ নীতিবিৱৰণী অনুসৰি আসাম প্ৰাথমিক শিক্ষা পৰিষদৰ অফিচিয়েল ওয়েবচাইট DEE, আসাম যোগ কৰিব পাৰে। সম্পূৰ্ণ নিৰ্দেশনাসমূহ যিৱনলৈ ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে এই অফিচিয়েল ওয়েবছাইটৰ পৰা প্ৰাপ্ত কৰিব লাগে।

আসাম TET নিয়োগ 2024 কৰিব বা কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

যদি আপুনি এই নিয়োগৰ বাবে আগ্ৰহী আছে আৰু যোগ্য আছে তেন্নি নিম্নলিখিত উল্লিখিত নিৰ্দেশনাসমূহ অনুসৰি অফিচিয়েল ওয়েবচাইট DEE, আসাম পৰা অলোচনা কৰিব পাৰে। প্ৰাথমিক আৰু উচ্চ প্ৰাইমেৰী শিক্ষকৰ খালী স্থানৰ বাবে আবেদন সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা আগবঢ়াবলৈ আপুনি সূচনা কৰা প্ৰদান কৰা নিৰ্দেশনাৰ অনুসৰি চলি যাবলৈ লাগে।

আসাম TET নিয়োগ ২০২৪ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখসমূহ

  • অনলাইন আবেদনৰ আৰম্ভৰ তাৰিখ: ২ জানুৱাৰী ২০২৪
  • অনলাইন আবেদনৰ শেষ তাৰিখ: ২ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৪

অনুগ্ৰহ কৰি বেছি নিৰ্দিষ্ট আৰু নতুন তাৰিখ সম্পূৰ্ণ আৰু আপডেট তথ্যৰ বাবে আপোনাৰ নিকৱা আসাম TET নিয়োগৰ সূচনা দিৱা DEE, আসাম অফিচিয়েল বেৱচাইট সৰু বাচনি কৰিব বা আপোনাৰ সমৰ্থনযোগ্য নিকৱা প্ৰকাশিত নোটিফিকেশ্বনৰ অনুসৰি যাবলৈ অনুরোধ কৰি।

Important Links

Advertisement DetailsClick Here
Apply OnlineClick Here {2/1/2024}