ডকশীন কামৰূপ কলেজ 2024 চৰকাৰী প্ৰফেছৰ খালি পদৰ বাবে চৰনি

(Dakshin Kamrup College Recruitment 2024 for Assistant Professor Vacancy)

প্ৰথম অংশ ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ সূচনা

ডকশীন কামৰূপ কলেজ, আসাম এটি এক প্ৰস্তাবিত শিক্ষা সংস্থা যি 2024 চৰকাৰী প্ৰফেছৰ খালি পদৰ বাবে আবেদন আমন্ত্ৰণ কৰি আছে। এই নিয়োগ সম্পূৰ্ণ বিবৰণ আৰু আবেদনৰ নিৰ্দিষ্ট বিধি-নিয়ম আমাৰ আলোচনাৰ বিষয়।

ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ উপাস্যক 2024 – পৰ্দা পৰ্দাৱলী

পৰ্দাৱলী নামবয়স্কতা সীমাখালি পদৰ সংখ্যাচাকৰীৰ প্ৰকাৰআধিকৰণী পৰ্দা
শিক্ষা অধ্যাপক (Assistant Professor)চৰকাৰীৰ নিৰ্দিষ্ট ৰূলৰ পৰা1আসাম চৰকাৰী চাকৰী[ডকশীন কামৰূপ কলেজৰ আধিকৰণী ওৱেবছাইট](ইন্টাৰনেটৰ লিংক)

ডকশীন কামৰূপ কলেজ বিবৰণ

ডকশীন কামৰূপ কলেজ, আসাম এটি প্ৰস্তাবিত শিক্ষা সংস্থা যি এটি চৰকাৰী প্ৰফেছৰ খালি পদৰ বাবে আবেদন আমন্ত্ৰণ কৰি আছে। এই নিয়োগৰ বিস্তাৰিত বিৱৰণ নিম্নৰূপ:

পৰ্দাৱলী নাম: শিক্ষা অধ্যাপক (Assistant Professor)

শিক্ষাগত যোগ্যতা: আবেদনকাৰীসকলে শিক্ষাগত যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ আদিৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ পৰা বিচাৰা হৈব। ইউজিসি (UGC)ৰ নিৰ্দেশনাৰ মৰামৰা আৰু চৰকাৰৰ অধিক্ষেপণৰ পৰিপ্ৰেক্ষ্যত সৰ্বদা নোটিফিকেচনৰ নিৰ্দেশনাবলী অনুসৰিত যাব। অতিৰিক্তভাৱে, আবেদনকাৰীসকলে স্থায়ী অধিবাসী প্ৰমাণ পত্ৰ (PRC) আৰু স্থানীয় ভাষাত জ্ঞান থাকাৰ দাবি কৰিব লাগে।

বয়স্কতা সীমা: বয়স্কতা সীমা আৰু সীমাৰ সমূহ চৰকাৰৰ ৰূলৰ পৰা নির্ধাৰণ কৰা হ’ব।

দৰমহা: বেতনৰ বাবে বিশেষ তথ্য আৰু সুবিধাৰ আধিকৰণী নিৰ্দেশনা পৰীক্ষাৰ আধৰে পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ পৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব।

চাকৰীৰ চৰণি: অসম চৰকাৰী চাকৰী

আবেদন মাচৰ কেন্দ্ৰীয়ৰ নাম: আপুনি আপৰ উল্লিখিত যোগ্যতাৰ বাবে পূৰ্ব দিয়া আৰু আবেদন পত্ৰ আবেদন কৰিব পাৰে:

কিপৰা আবেদন কৰিব ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ সূচনা 2024?

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য আবেদনকাৰীসকলে নিম্নৰূপ পদক্ষেপসমূহ অনুসৰি ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগত আবেদন কৰিব পাৰে:

  1. ডকশীন কামৰূপ কলেজ, মিৰ্জা, কামৰূপ জিলা, পিআইএন-781125, আসাম লোৱা অনুমতি দিৱ।
  2. পূৰ্ববত উল্লিখিত যোগ্যতাৰ সকলো নম্বৰ যাচ্ছে আপোনাৰ আবেদনত যোগ্যতা পূৰ্ণ কৰিবলৈ পৰ্চন কৰা প্ৰয়োজন।
  3. ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগৰ সূচনা প্ৰকাশ কৰাৰ পাচত ১৫ দিনৰ মধ্যে অৰ্থ ব্যাংক ড্ৰাফ্টৰ (Bank Draft) পৰিশ্ৰুত প্ৰক্ৰিয়াৰ পৰা পৰিশ্ৰুত নম্বৰত দিৱ দিব লাগে, যিৱা হ’বে “ডকশীন কামৰূপ কলেজ, মিৰ্জা” একাউণ্ট হোল্ডাৰৰ নামত RTGS/NEFT পৰা পৰিশ্ৰুত।

অলোচনার বিষয়ত আপোনাৰ প্ৰদান কৰা তথ্যসমূহ আপোনাৰ প্ৰদান কৰাৰ আধারে তৈৰি হৈছে আৰু যে বিষয়বস্তৰ উপৰ আলোচনা কৰা হৈছে। যোগ্যতাৰ পৰীক্ষাৰ আপডেট বা পৰিবৰ্তনৰ বাবে নিৰীক্ষণ কৰিব বা আধিক নম্বৰ প্ৰাপ্তিৰ বাবে সমৰ্থন পূৰ্ণ আধিকৰণীৰ সূচনা পৰীক্ষাৰ বাবে অফৰ আলোচনা কৰা সৰ্বদা ভাল অভ্যন্তৰীণ থাকে। সকলো আবেদনকাৰীলৈ শুভকামনা

পদনাম: শিক্ষা অধ্যাপক (Assistant Professor)

বৰ্ণনা: এই নিয়োগটো ডকশীন কামৰূপ কলেজত এটি চৰকাৰী প্ৰফেছৰ পদৰ বাবে আৰ্বিক চাকৰী পৰ্যন্তৰ। এই পদটি শিক্ষা আৰু শিক্ষণ ক্ষেত্ৰত যোগ্যতাৰ থাকা প্ৰাৱধান সকলো আবেদনকাৰীসকলে পৰ্যন্তৰ আৰ্বিক চাকৰীৰ সুযোগ পোষা কৰা যায়।

দ্বিতীয় অংশ পদনাম

শিক্ষাগত যোগ্যতা: নিৰ্দিষ্ট শিক্ষাগত যোগ্যতা পূৰ্বৰুপ যেন UGC নিৰ্দেশনাৰ অনুসৰি আৰু চৰকাৰৰ পৰিপ্ৰেক্ষ্যত স্থায়ী অধিবাসী প্ৰমাণ পত্ৰ (PRC) আৰু স্থানীয় ভাষাত জ্ঞান থাকা আৱশ্যক।

বয়স্কতা সীমা: বয়স্কতা সীমা আৰু সীমাৰ সমূহ চৰকাৰৰ ৰূলৰ পৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব। আবেদনকাৰীসকলে বয়স্কতাৰ সম্পূর্ণ বিবৰণ আধিকৰণী সূচনা পৰীক্ষাৰ আধৰে পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ বাবে পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব।

দ্বিতীয় অংশ দৰমহা

দৰমহা: উপাস্যকৰ দৰমহাৰ বাবে বেতন আৰু সুবিধাৰ আধিকৰণী নিৰ্দেশনা পৰীক্ষাৰ আধৰে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব। দৰমহাৰ পৰীক্ষাৰ সময়কাল, বেতন বৰ্তমানৰ সুচনাৰ অনুসৰি পৰিপূৰ্ণ কৰা হৈব।

চাকৰীৰ চৰণি: এই চাকৰীটো আসাম চৰকাৰী চাকৰী হৈছে, যাত্ৰা চৰকাৰী পৰিপ্ৰেক্ষ্যত চাকৰী পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ পৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব।

দ্বিতীয় অংশ চাকৰীৰ চৰণি

কিপৰা আবেদন কৰিব ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ সূচনা 2024?

আবেদন কৰাৰ বাবে সুবিধাৰ আধিকৰণী সূচনা পৰীক্ষাৰ আধৰে পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ পৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈব।

যাকোনো আবেদনকাৰী যোগ্যতাৰ পৰীক্ষাৰ আধৰে উপাস্যক পদৰ পৰা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে, তেন্তো নিম্নৰূপ পদক্ষেপসমূহ অনুসৰি আবেদন কৰিব পাৰে:

  1. ডকশীন কামৰূপ কলেজ, মিৰ্জা, কামৰূপ জিলা, পিআইএন-781125, আসাম লোৱা অনুমতি দিৱ।
  2. পূৰ্ববত উল্লিখিত যোগ্যতাৰ সকলো নম্বৰ যাচ্ছে আপোনাৰ আবেদনত যোগ্যতা পূৰ্ণ কৰিবলৈ পৰ্চন কৰা প্ৰয়োজন।
  3. ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগৰ সূচনা প্ৰকাশ কৰাৰ পাচত ১৫ দিনৰ মধ্যে অৰ্থ ব্যাংক ড্ৰাফ্টৰ (Bank Draft) পৰিশ্ৰুত প্ৰক্ৰিয়াৰ পৰা পৰিশ্ৰুত নম্বৰত দিৱ দিব লাগে, যিৱা হ’বে “ডকশীন কামৰূপ কলেজ, মিৰ্জা” একাউণ্ট হোল্ডাৰৰ নামত RTGS/NEFT পৰা পৰিশ্ৰুত।

**আপনি যাকোনো আপৰ দেওয়া তথ্যসমূহ আপোনাৰ সৰকাৰী চাকৰীৰ আবেদনৰ বাবে এটি আপোনাৰ সৰকাৰী চাকৰীৰ নিয়মনিবন্ধন আপডেট বা পৰিবৰ্তন পৰীক্ষাৰ বাবে সৰ্বদা যাচন কৰিব বা সৰ্বদা পৰিবৰ্তনৰ বাবে অফৰ আলোচনা কৰা সৰ্বদা ভাল অভ্যন্তৰীণ থাকা সুবিধাৰ। সকলো আবেদনকাৰীলৈ শুভকামনা।

ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ 2024 আপৰৰ বিশেষ আৰু আপেক্ষিক তথ্য

এই বিষয়টো সম্পূৰ্ণ জানাবলৈ, আমি আপোনাৰ আবাধ্যবাদী অসমীয়া সংস্কৰণ কৰাৰ বাবে নিম্নৰূপ তথ্য প্ৰদান কৰিছো:

ডকশীন কামৰূপ কলেজ (Dakshin Kamrup College)

ঠিকা: মিৰ্জা, কামৰূপ জিলা, পিআইএন-781125, আসাম

অধিকৰণী ওৱেবছাইট: [ডকশীন কামৰূপ কলেজ

ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ 2024 – আপৰৰ বিশেষ আৰু আপেক্ষিক তথ্য

যাকোনো যোগ্য আবেদনকাৰী যিহোতৰি এই চাকৰীৰ বাবে আবেদন কৰা সুযোগ পোষা কৰিব বিচাৰে, তেন্তো নিৰ্দিষ্ট তাৰিখৰ পৰা দৰমহাৰ পৰীক্ষা আৰু পৰীক্ষাৰ আধৰে নিৰ্ধাৰণ কৰা বেতন আৰু সুবিধাৰ আধিকৰণী সূচনা পৰীক্ষাৰ বাবে সৰ্বদা যাচন কৰিব বা সৰ্বদা পৰিবৰ্তনৰ বাবে অফৰ আলোচনা কৰা সৰ্বদা ভাল অভ্যন্তৰীণ থাকা সুবিধাৰ। সকলো আবেদনকাৰীলৈ শুভকামনা।

সূত্ৰঃ ডকশীন কামৰূপ কলেজ নিয়োগ 2024 সূচনা

উল্লিখিত ছবি: Dakshin Kamrup College Logo

এই নিবন্ধটো ডকশীন কামৰূপ কলেজৰ 2024 চৰকাৰী প্ৰফেছৰ খালি পদৰ বিষয়ে এখন জানা পৰা অধিক তথ্য আৰু আপোনাৰ বাবে চাকৰীৰ সুযোগ বাৰবাদ কৰিব পৰাকৈ সৰ্বদা জিমান থাকোৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় তথ্য প্ৰদান কৰিছে।

নোট: এই নিবন্ধটো সূচনাৰ প্ৰকাৰ বুজিবলৈ আপোনাৰ মাধ্যমিক প্রশাসনিক কক্ষত যোগ দিয়া হৈছে আৰু তাৰ বাবে স্বাধীন পৰিসৰ সৰ্কল কৰা হৈছে।

আমি নিজে এই সূচনাৰ পৰা অসমৰ কোনো চাকৰীৰ সুযোগ বাৰবাদ কৰিব নেহতি।

সম্পূৰ্ণ বাচলৈ আৰু আপোনাৰ ভাৱনাই সৰ্থত কৰিবলৈ, আপোনাৰ আপোনাৰ আপোনাৰ সৰ্বনাশ্বক আচৰণ পৰাকৈ সতর্ক থাকক।

Important Links

Advertisement DetailsClick Here
Official Websitehttp://dkcollegeonline.in/