জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়, যোৰহাট ৰিক্ৰুটমেন্ট 2024: 05 GIS সহায়ক পদ পূৰণৰ বাবে আবেদন আমন্ত্ৰণ

যোৰহাট জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ে এটা উল্লেখনীয় আৰু প্ৰেষ্ঠানীয় নিযুক্তিৰ বাবে আহ্বান জনাইছে। এই নিযুক্তিত GIS (Geographic Information System) সহায়কৰ 5টা পদ পূৰণৰ বাবে যোগ্য আৰু উৎসাহী প্ৰাৰ্থীসকলৰ পৰা আবেদন বিচাৰা হৈছে। এই পদসমূহ চুক্তিভিত্তিত আৰু যোৰহাট জিলাৰ বিভিন্ন ৰাজহ চক্ৰ কাৰ্যালয়ত নিযুক্তি দিয়া হ’ব। ই এক উজ্জ্বল সুযোগ আৰু এই ক্ষেত্ৰত কৰ্মৰত হ’বলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে এক আদৰ্শ পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব।

জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়, যোৰহাটে 2024 বৰ্ষৰ বাবে GIS সহায়কৰ 5 টা পদ পূৰণৰ বাবে চুক্তিভিত্তিত নিযুক্তিৰ বাবে আবেদন আহ্বান কৰিছে। এই পদসমূহ যোৰহাট জিলাৰ অধীনস্থ পাঁচটা ৰাজহ চক্ৰ কাৰ্যালয়ত নিযুক্তি দিয়া হ’ব।

DC Office Jorhat Recruitment:

পদৰ বিৱৰণ

  • পদৰ নাম: GIS সহায়ক
  • পদৰ সংখ্যা: 5টা
  • কৰ্মৰত স্থান: সংশ্লিষ্ট ৰাজহ চক্ৰ কাৰ্যালয়
  • চুক্তিৰ সময়সীমা: 31 মাৰ্চ, 2024 লৈকে (চৰকাৰৰ দ্বাৰা সম্প্ৰসাৰণ কৰা হ’ব পাৰে)
  • দৰমহা: মাহিলী 25,000 টকা (স্থিৰ)
DC Office Jorhat Recruitment

অৰ্হতাৰ মানদণ্ড

  • বয়সৰ সীমা: 2023 চনৰ 01/01 তাৰিখত 21 বছৰৰ ওপৰত আৰু 45 বছৰৰ তলত।
  • শিক্ষাগত অৰ্হতা:
    • ভূগোল, ভূবিজ্ঞান, গণিত, ভূ-তথ্যবিজ্ঞান, পদাৰ্থবিদ্যা, কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান বা সম্পৰ্কিত ক্ষেত্ৰত স্নাতক ডিগ্ৰী লগত GIS & ৰিম’ট চেন্সিং বা ভূ-তথ্যবিজ্ঞানত প্ৰমাণপত্ৰ/ডিপ্লোমা।
    • অথবা, GIS & ৰিম’ট চেন্সিং/ভূ-তথ্যবিজ্ঞানত M.Tech./M.Sc., ভূগোল/ভূবিজ্ঞান/গণিত/পৰিবেশ বিজ্ঞানত MCA/ M.A/ M.Sc. লগত ভূ-তথ্যবিজ্ঞান বিষয় অন্তৰ্ভুক্ত থকা বা GIS/ ৰিম’ট চেন্সিং বা ভূ-তথ্যবিজ্ঞানত প্ৰমাণপত্ৰ বা ডিপ্লোমা।

প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ

যোৰহাট জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ GIS সহায়ক পদৰ বাবে নিযুক্তিৰ প্ৰক্ৰিয়াত, প্ৰাৰ্থীসকলে তলত উল্লেখ কৰা নথিপত্ৰসমূহ প্ৰদান কৰিব লাগিব:

  1. পৰিচয় আৰু ঠিকনা প্ৰমাণপত্ৰ: প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ পৰিচয় আৰু ঠিকনা প্ৰমাণিত কৰা নথিপত্ৰ, যেনে আধাৰ কাৰ্ড, ভোটাৰ কাৰ্ড, পেন কাৰ্ড আদি দাখিল কৰিব লাগিব।
  2. শিক্ষাগত প্ৰমাণপত্ৰসমূহ: হাই স্কুল লীভিং চাৰ্টিফিকেট (HSLC)ৰ পৰা আৰম্ভ কৰি শিক্ষাগত যাবতীয় প্ৰমাণপত্ৰসমূহৰ মূল কপি যাচাইৰ বাবে দাখিল কৰা হ’ব।
  3. কৰ্ম অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ: প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ কৰ্ম অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব, যিহেতু এই প্ৰমাণপত্ৰসমূহে তেওঁলোকৰ প্ৰফেশনেল ক্ষমতা আৰু পূৰ্বৰ কৰ্ম অভিজ্ঞতা প্ৰদর্শন কৰে।
  4. শিক্ষাগত আৰু কৰ্ম অভিজ্ঞতা সম্পৰ্কীয় নথিপত্ৰসমূহৰ ফটোকপি: সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত, প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ সকলো শিক্ষাগত প্ৰমাণপত্ৰ, মাৰ্কশীট, কৰ্ম অভিজ্ঞতাৰ প্ৰমাণপত্ৰ আদিৰ ফটোকপি প্ৰদান কৰিব লাগিব, যাতে সাক্ষাৎকাৰ কৰ্তৃপক্ষই যাচাই-বাছাই প্ৰক্ৰিয়া সহজে সম্পন্ন কৰিব পাৰে।

বাঞ্ছনীয় যোগ্যতা

  • ArcGIS, QGIS, Global Mapper আদি GIS ছফ্ৱেৱাৰত দক্ষতা।
  • স্থানিক ডাটা ফৰমেট আৰু সমন্বয় প্ৰণালীসমূহৰ সৈতে পৰিচিতি।
  • ভূ-স্থানিক বিশ্লেষণ, চিত্ৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণ প্ৰণালী, ড্ৰ’ন জৰিপৰ জৰিয়তে ডাটা সংগ্ৰহ কৰা আৰু আধুনিক জৰিপ প্ৰণালীৰ ব্যৱহাৰৰ জ্ঞান।
  • কাৰ্যকৰী যোগাযোগ আৰু দলীয় কাম দক্ষতা, স্বাধীনভাৱে কাম কৰা আৰু কাৰ্যৰ গুৰুত্বানুসাৰে ব্যৱস্থাপনা কৰিব পাৰা।
  • GIS-সম্পৰ্কিত ভূমিকাত পূৰ্বৰ অভিজ্ঞতা বা ইন্টাৰ্নশ্বিপ অগ্ৰাধিকাৰ প্ৰাপ্ত কিন্তু বাধ্যতামূলক নহয়।
  • প্ৰাসংগিক কৰ্ম অভিজ্ঞতাৰ ন্যূনতম এবছৰ থকা প্ৰাৰ্থীসকলক অগ্ৰাধিকাৰ প্ৰদান কৰা হ’ব।

দক্ষতা

  • Arc Desktop, Arc Pro, AutoCAD, Global Mapperত দক্ষতা।
  • MS Word, Excel, PowerPoint, Google Docs/Spreadsheetsত দক্ষতা।
  • অসমীয়া, হিন্দী আৰু ইংৰাজী ভাষাত প্ৰৱাহময়তা প্ৰয়োজন।

আবেদন প্ৰক্ৰিয়া

  • আবেদনৰ প্ৰণালী: অফলাইন
  • সাক্ষাৎকাৰৰ তাৰিখ: 08/01/2024
  • সময়: পুৱা 10:00 বজাত পৰা
  • স্থান: জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়, যোৰহাট (কনফাৰেন্স হল)

সবিশেষ তথ্য আৰু আপডেটৰ বাবে, প্ৰাৰ্থীসকলক যোৰহাট জিলা আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ অফিচিয়েল ৱেবচাইটত পৰামৰ্শ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল।

Important Links

Advertisement DetailsClick Here
Official Websitehttps://jorhat.assam.gov.in/