অসম সেৱা সেতু পৰ্টেলত কেনেকৈ পঞ্জীয়ন কৰিব 2024

অসম সেৱা সেতু পৰ্টাল: অসমৰ নাগৰিকসকলৰ সুবিধাৰ পৰা আৰু সৰকাৰী সেৱাৰ বাবে এজন ডিজিটেল দৰে বাবেত পৰ্যাপ্ত এক উপায়। অসমৰ সৰ্বাধিক পৰ্যাপ্ত সৰকাৰী সেৱাৰ সৰ্কৰনৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা হৈছে এই পৰ্টালৰ মাধ্যমে, যি এজন ডিজিটেল মাধ্যম যাৱ। পৰ্টালত যেতিয়া নাগৰিকসকলৰ লগইন কৰি তাদেৱৰ ইমেইল ঠিকনা নাথাকে কিংবা মোবাইল নম্বৰ দিয়াৰ পৰা আৰু প্ৰয়াণ কৰা কাগজপত্ৰসমূহ জমা দিয়াৰ পৰা সৰ্কৰনৰ পৰ্যাপ্ত পূৰ্ণ কৰিব লাগে।

অসম সেৱা সেতু পৰ্টালৰ পৰিচয় পৰ্টালটো অসম সৰকাৰ দ্বাৰা চালনা হৈছে আৰু এই পৰ্টালটো নাগৰিকসকলৰ বাবে বিভিন্ন সৰকাৰী সেৱাৰ সৰ্কৰনৰ এটি ডিজিটেল সাৰণি হিচাপে কৰাৱ। পৰ্টালটোত নাগৰিকসকলোৱো প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে বেছি চেৱাৰ ব্যৱহাৰ কৰি সৰকাৰী সেৱাৰ সৰ্কৰনৰ বাবে সৰল এবং ব্যৱস্থিত দৰে। সেৱাৰ সৰকাৰী সেৱা পৰ্টালত প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ নাগৰিকসকলোকক আৰু প্ৰয়ান কৰা কাগজপত্ৰসমূহ জমা দিয়া পৰা পৰ্যাপ্ত পূৰ্ণ কৰিব লাগে।

অসম সেৱা সেতু পৰ্টাল 2024 কি হৈ?

অসম সেৱা সেতু পৰ্টাল 2024 এটি অনলাইন পৰ্টাল য’ত অসমৰ বাসিন্দাৱৃন্দৰ বাবে সৰকাৰী সেৱা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সুবিধা সৃষ্টি কৰা হৈ। এই পৰ্টালৰ মাধ্যমে ব্যবসায়ী লাইচেন্স, অনলাইন বিল পৰিশোধ, ভূ-সম্পৰ্কৰ সেৱা, আৰু প্ৰমাণপত্ৰ সহ বিভিন্ন সেৱাসমূহ সৰ্কাৰৰ পৰা নাগৰিকসকলৰ বাবে উপলব্ধ আছে।

এই পৰ্টালটো নাগৰিকসকলৰ বাবে সুবিধা, সহজ পৰা সেৱা প্ৰদান কৰে। সেৱা বুক কৰিবলৈ, নাগৰিকসকলোক তাদেৱৰ ইমেইল ঠিকনা নাথাকে কিংবা মোবাইল নম্বৰ দিয়াৰ পৰা পৰা পৰীক্ষা দিৱওক আৰু পৰ্টালটোত প্ৰয়োজনীয় কাগজপত্ৰসমূহ জমা দিব লাগে।

Assam Sewa Setu Portal

অসম সেৱা সেতু পৰ্টাল 2024 এটি এটি পৰ্টাল য’ত অসমৰ লোকসকলৰ বাবে অনলাইন পৰ্টালৰ মাধ্যমে 307 ধৰণৰ সেৱা উপলব্ধ কৰা হৈ। সেৱা পৰিয়ালোক তাদেৱৰ আবেদনৰ পৰ্যাপ্তিক পৰা প্ৰগতি মৌজুদ কৰা হয়। জনগণৰ সুবিধাৰ্থে, অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী দ্বাৰা দুৱাৰষ্ট সেৱা পৰিচালনা প্ৰণালী উপস্থাপন কৰা হৈ।

পৰ্টালত উপলব্ধ সেৱাসমূহ

অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত সকলো নাগৰিকসকলৰ বাবে বিভিন্ন সেৱা উপলব্ধ আছে, যা সমৃদ্ধি, ব্যবস্থাপনা, আৰু সুবিধা সৃষ্টি কৰে। এই পৰ্টালটোত তিনি মূল ধাৰাবোৰ সেৱা উপলব্ধ আছে: ব্যবসাৰ সেৱা, নাগৰিক সেৱা, আৰু উপযোগী সেৱা।

ব্যবসাৰ সেৱা: পৰ্টালটো ব্যবসাৰ লাইচেন্স, বাণিজ্যিক লাইচেন্স, আৰু ব্যবসাৰ সংকোচনৰ পৰিপ্ৰেক্ষ্যত সেৱা সমূহ উপলব্ধ কৰে। এই সেৱাসমূহ ব্যবসাৰ লোকসকলৰ প্ৰয়াণ আৰু বিকাশ সহায় কৰাৰ পৰা সাধাৰণ সেৱাৰ পৰ্যাপ্তিক পৰা প্ৰাপ্ত কৰাৰ সুযোগ দিয়ে।

নাগৰিক সেৱা: পৰ্টালটোত নাগৰিকসকলোৱো ড্ৰাইভিং লাইচেন্স, বিৱাহ প্ৰমাণপত্ৰ, আয় প্ৰমাণপত্ৰ, জন্ম আৰু মৰণ প্ৰমাণপত্ৰ, বৃদ্ধ নাগৰিক প্ৰমাণপত্ৰ, আৰু আৰও বেছি সেৱা উপলব্ধ আছে।

উপযোগী সেৱা: সদয় বাজেট আৰ্থনীতি, আৰ্থিক সেৱাৰ পৰিয়ালোকৰ সুবিধাৰ্থে আপলোড কৰিবলৈ উপলব্ধ আছে। নাগৰিকসকলোকো পৰ্টালটোত প্ৰয়াণ, নগৰ বিল পৰিশোধ, সৰকাৰী সেৱাৰ আবেদন আৰু প্ৰাপ্তি, মন্তব্য, আৰু অধিক সেৱা প্ৰদান কৰিবলৈ অনলাইনৰ মাধ্যমে আবেদন কৰিবলৈ সুযোগ দিয়ে।

এই সেৱাসমূহ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ, নাগৰিকসকলোৱো অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত অনলাইনত পঞ্জীকৰণ কৰিব লাগে সেৱা পৰ্টালত দিয়া আইমেইল ঠিকনা বা মোবাইল নম্বৰ দিয়াৰ পৰা আৰু পৰ্টালটোত আৱশ্যক কাগজপত্ৰসমূহ জমা দিব লাগে।

অসম সেৱা সেতু পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন কৰাৰ পদক্ষেপ

অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত পঞ্জীকৰণ কৰিবলৈ চৰমু চৰমু প্ৰক্ৰিয়া যাত্ৰা হৈ। নীচে অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত পঞ্জীকৰণৰ পৰ্যাপ্তিক পৰা পৰ্যাপ্তি সম্পূৰ্ণ চৰমু চৰমু চৰমু প্ৰক্ৰিয়া দেখুৱাওঁক।

  1. পৰ্টালৰ অফিচিয়াল ওয়েবছাইট https://sewasetu.assam.gov.in/ লৈ যাওক।
  2. সাইটৰ মূলপৰ্যায়ে প্ৰথম পৃষ্ঠা খোলা হ’ব।
  3. “লগইন/ৰেজিষ্টাৰ” টেবটোত ক্লিক কৰক।
  4. “নতুন বাৰ্তাকাৰী” বিকল্পটোত ক্লিক কৰক।
  5. আপুনিৰ সকলো আৱশ্যক তথ্য পূৰণ কৰক।
  6. তথ্য পূৰণ হ’লে, “ছাইন আপ” বুটামটো দাবাৰ পৰ্যন্ত প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰক।

এই পৰ্টালত আপোনাৰ পৰ্যাপ্তিক পূৰ্ণ কৰিলে, আপুনি অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত সকলো উপলব্ধ সেৱা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব। আপুনি পৰ্টালত আবেদন কৰিব আৰু সেৱাৰ স্থিতি পৰ্যন্ত চেক কৰিব পাৰিব।

সেৱাৰ অৱস্থা কেনেকৈ অনুসৰণ কৰিব লাগে

সেৱাৰ স্থিতি ট্ৰেক কৰিবলৈ পৰ্টালত চৰমু চৰমু প্ৰক্ৰিয়া যাত্ৰা হৈ। নীচে অসম সেৱা সেতু পৰ্টালত সেৱাৰ স্থিতি চেক কৰিবলৈ পৰ্যাপ্তিক পৰা পৰ্যাপ্তি সম্পূৰ্ণ চৰমু চৰমু প্ৰক্ৰিয়া দেখুৱাওঁক:

  1. পৰ্টালৰ অফিচিয়াল ওয়েবছাইট https://sewasetu.assam.gov.in/ লৈ যাওক।
  2. সাইটৰ মূলপৰ্যায়ে প্ৰথম পৃষ্ঠা খোলা হ’ব।
  3. “ট্ৰেক স্থিতি” টেবটোত ক্লিক কৰক।
  4. “আবেদনৰ সূচী” বা “আবেদনৰ সংখ্যা” বুটামটোত আপুনিৰ আবেদনৰ তথ্য পূৰণ কৰক।
  5. তথ্য পূৰণ কৰা পাছত, “ট্ৰেক” বুটামটো দাবাৰ পৰ্যন্ত প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰক।